Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Pot face dropshiping pe olx cu produse de pe ...
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Pot face dropshiping pe olx cu produse de pe aliexpress?

Salutare tuturor, am și eu o întrebare, dacă eu vreau să cumpăr de pe aliexpress ceva și apoi să îl vând pe olx.ro fără să am produsul acela adică cum ar fi dropshiping, pot să am probleme cu legea dacă nu am acel produs sau trebuie să plătesc ceva taxe? (Și câte produse pot să cumpăr fără să plătesc vreo taxă sau dacă trebuie sa plătesc ceva TVA sau la vamă?). Mulțumesc, o zi bună!
Alex101015, utilizator