avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita tardiva In luna martie 2022,am primit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita tardiva In luna martie 2022,am primit notificare ...

Executare silita tardiva
In luna martie 2022,am primit notificare pentru poprirea pensiei,pentru cheltuieli de executare dintr-un dodar ex.din 2012,aferent unui credit al firmei care a fost cesionat de doi ani.Avocatul firmei a notificat executorul,dar acesta a motivat ca el trebuie sa incaseze cheltuielile de executare.Este legala poprirea pensiei in acest caz ???
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:35, 30 Octombrie 2022
Trebuie sa faceti contestatie la executare.
La ce suma s-ar ridica cheltuielile cu un asemenea proces pentru a contesta poprirea unei sume de 18 000 ron cheltuieli de executare pretinse ?
între 5.001 lei şi 25.000 de lei - 355 lei + 5 la sută pentru ce depăşeşte 5.000 lei;

Daca nu platiti, taxa va pune in vedere instanta sa platiti cat aveti de platit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa contestatie la executare abell abell Buna ziua, pentru a face contestatie la executare se plateste taxa? (vezi toată discuția)
Taxa de timbru cica elena cica elena Cat este taxa de timbru pentru contestatie la executare la suma de 14000 lei in proces cu banca? (vezi toată discuția)
Taxa de timbru sau scutire taxa ? negut negut Buna ziua ,Am fost executat silit prin poprirea conturilor . Mi s-au oprit mai multi bani decit datoram . Mi s-a spus ca trebuie pentru recuperarea banilor ... (vezi toată discuția)