Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita tardiva In luna martie 2022,am primit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita tardiva In luna martie 2022,am primit notificare ...

Executare silita tardiva
In luna martie 2022,am primit notificare pentru poprirea pensiei,pentru cheltuieli de executare dintr-un dodar ex.din 2012,aferent unui credit al firmei care a fost cesionat de doi ani.Avocatul firmei a notificat executorul,dar acesta a motivat ca el trebuie sa incaseze cheltuielile de executare.Este legala poprirea pensiei in acest caz ???
Trebuie sa faceti contestatie la executare.
La ce suma s-ar ridica cheltuielile cu un asemenea proces pentru a contesta poprirea unei sume de 18 000 ron cheltuieli de executare pretinse ?
între 5.001 lei şi 25.000 de lei - 355 lei + 5 la sută pentru ce depăşeşte 5.000 lei;

Daca nu platiti, taxa va pune in vedere instanta sa platiti cat aveti de platit.