Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua , In cazul in care dupa nastere , mama intra ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua , In cazul in care dupa nastere , mama intra in concediu ...

Buna ziua ,

In cazul in care dupa nastere , mama intra in concediu de crestere copil si doreste intoarcerea la munca dupa doar 6 luni , poate intra tatal in concediu de crestere copil pana cand copilul implineste varsta de 2 ani ?
Multumesc
Da, se poate, daca indeplineste conditiile legale, dar mama nu o sa beneficieze de acel stimulent...