avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incalcarea drepturilor angajatilor.Bună ziua!Lucrez ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incalcarea drepturilor angajatilor.Bună ziua!Lucrez la o multinațională și di cauza reducerii ...

Bună ziua!Lucrez la o multinațională și di cauza reducerii comenzilor vor sa ne plătească în avans.
Orelor in avans se pot recupera prin ore suplimentare.
Poate face asta angajatorul dacă recuperarea muncii în avans se face prin ore suplimentare,suplimentare pe care eu refuz sa le fac. Va rog sa ma ajutați cu un răspuns.Va mulțumesc,Vasile

Alte discuții în legătură

Conflict de munca radu ionel radu ionel Buna seara Ma numesc Radu Ionel si va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi. Lucrez la o firma de productie mobila si cateva luni facem ore suplimentare di ... (vezi toată discuția)
Cerere detasare Johansen75 Johansen75 Lucrez intr-o multinationala si am o oferta de detasare la stat. Rog ce pasi ar trebui sa urmez pentru a reusi sa schimb locul de munca. Ce se intampla daca ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare de lucru conform art. 122 din codul muncii patitul 2 patitul 2 Buna seara, Am o nelamurire in legatura cu efectuarea orelor suplimentare de lucru. Si anume cand este necesar sa se efectueze ore suplimentare la servici ... (vezi toată discuția)