avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cota tva pentru caen 8690 buna ziua,a intereseaza la ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cota tva pentru caen 8690 buna ziua,a intereseaza la cod caen ...

cota tva pentru caen 8690
buna ziua,a intereseaza la cod caen 8690 alte activitati referitoare la sanatatea umana ,daca este scutit de tva sau daca nu,ce cota se aplica.
am o firma activitate principala 9313 activitati ale centrelor de fitness (tva 5%),si autorizat caen 9604 activitati intretinere corporala ( tva 19%).
doresc achizitionarea unui aparat pentru terapie in domeniul sanataii care se incadreaza la caen8690.
se poate sa autorizez si aceast caen fara sa fie activitate principala si sa fie scutit de tva?
multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua. activitatea de epilare definitiva și activitatea ... Cristina Patricia Cristina Patricia Buna ziua. Activitatea de epilare definitiva și activitatea remodelare corporală se pot încadra pe codul CAEN 8690 Alte activități legate de sănătatea ... (vezi toată discuția)
Infiintare intreprindere individuala gufisor gufisor Buna ziua, tatal meu detine un spatiu construit pentru locuit si dotat pentru sala fitness, cabinet masaj, piscina acoperita, sauna si jacuzzi. 1. Pot ... (vezi toată discuția)
Se poate deschide pfa sau ii pentru un centru de relaxare ? gufisor gufisor Buna ziua, detin un spatiu construit dotat pentru sala fitness, cabinet masaj, piscina acoperita, sauna si jacuzzi. Din codurile CAEN m-am informat ca pentru ... (vezi toată discuția)