Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu necăsătorit, ...

Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu necăsătorit, avem un copilaș de 5 luni, care este pe numele tatălui, și aș dori să știu ce șanse are tatăl să mi-l ia copilul în caz dacă nedespărțim?
Șanse foarte mici.Daca aveți un acoperiș deasupra capului ajutor de la părinți,rude,nu aveți dependente care să puna dezvoltarea copilului în pericol șansele sunt chiar infime.In practica domiciliul copiilor se stabilește la mama,cu atât maiult ls vârste atât de fragede..

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Șanse foarte mici.Daca aveți un acoperiș deasupra capului ajutor de la părinți,rude,nu aveți dependente care să puna dezvoltarea copilului în pericol șansele sunt chiar infime.In practica domiciliul copiilor se stabilește la mama,cu atât maiult ls vârste atât de fragede..

Mulțumesc!
Avand 5 luni copilul sunt sanse minime...
Teoretic ar avea sanse dar practic eu nu il cotez cu sanse.
Numai daca tatal ar dovedi ca minorul se afla in pericol cu dvs. ar avea sanse...

Scris din Bucuresti 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat