avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu necăsătorit, ...

Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu necăsătorit, avem un copilaș de 5 luni, care este pe numele tatălui, și aș dori să știu ce șanse are tatăl să mi-l ia copilul în caz dacă nedespărțim?
Șanse foarte mici.Daca aveți un acoperiș deasupra capului ajutor de la părinți,rude,nu aveți dependente care să puna dezvoltarea copilului în pericol șansele sunt chiar infime.In practica domiciliul copiilor se stabilește la mama,cu atât maiult ls vârste atât de fragede..


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Șanse foarte mici.Daca aveți un acoperiș deasupra capului ajutor de la părinți,rude,nu aveți dependente care să puna dezvoltarea copilului în pericol șansele sunt chiar infime.In practica domiciliul copiilor se stabilește la mama,cu atât maiult ls vârste atât de fragede..


Mulțumesc!
Avand 5 luni copilul sunt sanse minime...
Teoretic ar avea sanse dar practic eu nu il cotez cu sanse.
Numai daca tatal ar dovedi ca minorul se afla in pericol cu dvs. ar avea sanse...

Scris din Bucuresti 2022
Ultima modificare: Miercuri, 5 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, va rog sa imi spuneti care sunt sansele pentru a ... anonim0911 anonim0911 Buna seara, Va rog sa imi spuneti care sunt sansele pentru a obtine custodie toatala asupra unui bebelus de 4 luni in cazul unui divort? Mentionez ca tatal ... (vezi toată discuția)
Divort, autoritate parinteasca Morosanu andreea Morosanu andreea Bună tuturor... Am nevoie de sfaturile voastre căci sunt disperata. Sunt căsătorită de 6 ani si am o minune de băiețel de 5 anișori... Vreau sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. traiesc in concubinaj avem un copil de 5 ani si nu ... 0000maria 0000maria Buna ziua. Traiesc in concubinaj avem un copil de 5 ani si nu ne mai intelegem. Eu nu am serviciu si apartamentul este pe numele lui in rate. Ce sanse as avea ... (vezi toată discuția)