Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Activitate dependenta / independenta PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Activitate dependenta / independenta PFA

Am un PFA pe care lucrez in IT (in sistem remote) cu o firma din UE. In acelasi timp sunt si salariat cu program complet (8h) la o alta firma din Romania. Exista posibilitatea ca activitatea din PFA sa fie considerata activitate dependenta, pentru ca pe PFA am un singur client, sau faptul ca lucrez si ca salariat la o alta firma imi asigura considerarea activitatii PFA ca fiind independenta?
Serbanescu Florin, utilizator
nici una, nici alta. activitatea dependenta se desfasoara in cadrul unui contract in care lucratorul este angajat. cel putin asa zice codul fiscal.