Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua ! In perioada 2020-2021 am realizat venituri ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua ! In perioada 2020-2021 am realizat venituri in Romania ...

Buna ziua ! In perioada 2020-2021 am realizat venituri in Romania după ca din 2022 sa lucrez in Olanda între timp la jumătatea anului am depus dosarul pentru idemnizatie creștere copil ,mai sunt eligibil pentru postanatal dacă ultimele luni sunt lucrate in stat UE și nu Romania ?
Daca in cele 12 luni eligibile pentru CCC din ultimii doi ani anteriori datei nasterii copilului s-a realizat o perioadă venituri din activităţi profesionale în alte state membre UE, SEE sau Elveţia, iar în ultima perioadă dinaintea naşterii copilului s-a desfăşurat activităţi profesionale în România atunci se poate beneficia de indemnizaţie pentru creşterea copilului în România.

Însă întrebați și la AJPIS.