Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am aflat intamplator ca parlamentul a votat în 2020 o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am aflat intamplator ca parlamentul a votat în 2020 o măsură ...

Am aflat intamplator ca
parlamentul a votat în 2020 o măsură reparatorie pentru copiii foștilor prizonieri de război în URSS. E vorba de indemnizații lunare...am citit ce am gasit pe internet...stie cineva dosarele care se depun la AJPIS Brasov ,pe copiile din dosar se scrie ...conform cu originalul...?! Cand se verifica originalele si de catre cine ?
Sunt fiica prizonier razboi 4 ani in URSS,Am livretul lui militar.Am si fotografii din razboi medalii,ordin de zi,brevet,a avut grad.
Multumesc anticipat
Emiliabv, utilizator