Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dețin o cabană pe care vreau s-o inchiriez ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dețin o cabană pe care vreau s-o inchiriez turistilor.

Bună seara,
Sunt PF simpla nu PFA, dețin o cabană pe care vreau sa o închiriez în scop turistic.
Sunt înregistrat la Anaf, am casa de marcat inregistrata la ei.
În afara de bon fiscal, dacă clientul cere și factura, pot sa ai eliberez și aceasta?
De care ar trebuie sa cumpăr, facturier fără TVA?
Ce trebuie sa fac în cazul unui avans primit prin transfer bancar? La momentul sosirii clientului , pot elibera bon fiscal pe toată suma sau ce trebuie sa fac pentru acel avans?
Ce suma maxima pot da pe bon fiscal?
Mulțumesc frumos
george-neagu, moderator