Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poți fi amendat de poliție pentru înlăturarea unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poți fi amendat de poliție pentru înlăturarea unui afiș ...

Poți fi amendat de poliție pentru înlăturarea unui afiș al poliției locale lipit pe ușa blocului? Menționez că afișul era lipit pe ușa de la intrare în condițiile în care în scară există două aviziere. Legea 61/91 spune că este contravenție "dezlipirea sau distrugerea, fără drept, a reclamelor, anunțurilor și afișelor legal expuse în locuri anume destinate". Ușa blocului poate fi considerată loc anume destinat?
Raspunsul este conditionat de profesionalismul agentului constator care poate sustine ca a ales varianta informarii pe usa de acces imobil de locuit in comun special pentru informare cunoscut fiind faptul ca nu toti locatarii acorda interes pentru anunturile de la avizierul blocului