avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune In 2016 sotul meu a decedat. A cumpărat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune In 2016 sotul meu a decedat. A cumpărat două mașini ...

Succesiune
In 2016 sotul meu a decedat. A cumpărat două mașini cu care figurează la primărie dar nu sunt înmatriculatepe numele lui .Cum pot face taxa de succesiune in acest caz? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Am facut succesiune dupa sotul meu si aceasta s-a finalizat. ... tureisilvia tureisilvia Am facut succesiune dupa sotul meu si aceasta s-a finalizat. Mostenitori suntem eu si un copil. Am insa o problema legata de o masina pe care sotul meu a ... (vezi toată discuția)
Taxa speciala de prima inmatriculare meloddy meloddy Buna ziua! As dori sa stiu cum poate mama intra in posesia taxei speciale de prima inmatriculare, taxa care se ramburseaza printr-o directiva europeana din ... (vezi toată discuția)
Succesiune in curs de dezbatere.....taxa de timbru tecu63 tecu63 O masina care are 2 proprietari -numele lor figureaza pe factura de cumparare,talonul masinii este pe numele unuia iar celalalt este trecut coproprietar pe ... (vezi toată discuția)