Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE

Lucrez ca lucrator comercial intr-un supermarket de cateva zile insa ma gandesc sa-mi depun demisia , din anumite motive pe care doresc sa nu le dezvalui . Trebuie sa fac ceva anume avand in vedere ca am semnat contractul doar de cateva zile , sau pur si simplu spun angajatorului ca doresc sa-mi dau demisia.
aveti anumite obligatii fata de supermarket, verificati daca aveti trecut in contract perioada de proba, daca aveti perioada de proba e mai simplu, daca nu aveti poate fi mai complicat.
Dacă va dați demisia, doar trebuie sa va depuneti cererea de încetare a c.i.m..
Atenție ca demisia poate fi cu sau fara preaviz.