avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 381 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua.Daca sunt o persoana cu handicap locomotor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua.Daca sunt o persoana cu handicap locomotor si nu am ...

Buna ziua.Daca sunt o persoana cu handicap locomotor si nu am un picior si sunt condamnat definitiv pot fii transferat intr-un penitenciar spital sau sunt bagat direct intr-o inchisoare normala?

Alte discuții în legătură

Buna ziua.daca la termenul de revocare a pedepsei pe motiv ca ... Danut2397 Danut2397 Buna ziua.Daca la termenul de revocare a pedepsei pe motiv ca nu am platit toata suma catre spitalul judetean se poate revoca pedeapsa?Precizez ca sunt o ... (vezi toată discuția)
Incalcarea drepturilor detinutilor anemary29 anemary29 cand unui detinut cardiac,operat acum 4 luni bypass-nu i se administreza medicamentele prescrise de medicul chirurg si aprobate de medicul penitenciarului unde ... (vezi toată discuția)
Buna ziua.am fost condamnat la 5 ani si 5 luni de inchisoare ... Danut2397 Danut2397 Buna ziua.Am fost condamnat la 5 ani si 5 luni de inchisoare cu executare.Daca declar apel cat timp dureaza pana la aflarea sentintei finale.Daca sunt ... (vezi toată discuția)