Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... La noi in bloc avem o firma are face curatenie , pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

La noi in bloc avem o firma are face curatenie , pe scara mea ...

La noi in bloc avem o firma are face curatenie , pe scara mea revine suma de 430 lei pe luna. Administratia reparizeaza suma dupa cota indiviza .Eu consider ca trebuie impartita la numarul de persoane , pentru ca numarul de persoane fac mizerie in bloc ( mai ales familiile cu copii ). Intrebare :
Intrebare : Cum trebuie impartita suma cuvenita pentru curatenie ? pe cota indiviza sau pe numar de persoane ? Multumesc !
Administratia procedeaza conform legii. Este vorba de art. 85 din legea 196/2018. Cheltuielile de acest gen se impart pe CPI :[ link extern ]
Asociatia de proprietari calculeaza si repartizeaza costuri intretinere parti comune conform disp L nr 196/2018