Forum Discuţii juridice Executare silită Cum procedăm dacă am aflat că o dubioasă ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cum procedăm dacă am aflat că o dubioasă Asociație de Proprietari care vrea să execute silit mai mulți proprietari este falsă

Cum procedăm dacă am aflat în mod oficial de la conducerea Judecătoriei locale, precum că o dubioasă Asociație de Proprietari care vrea să execute silit mai mulți proprietari este o falsă și total inexistentă persoană juridică, aceasta ne-fiind înscrisă în niciun Registru Public al persoanelor juridice din România, așa cum obligă extrem de clar Codul Civil, mai ales articolele 200-209 și 226-231, coroborate cu articolele 18, 20, 22, 23, 196, 245 din Codul Civil (publicitatea Asociației nu e asigurată) ?
CUM E POSIBIL CA O PERSOANĂ FIZICĂ SAU/ȘI JURIDICĂ SĂ FIE EXECUTATĂ SILIT DE O FALSĂ CREDITOARE, CARE NU FIGUREAZĂ ÎN NICIUN REGISTRU PUBLIC AL PERSOANELOR JURIDICE DIN ROMANIA, ACEASTA FIIND O ASOCIAȚIE DE PROPRIETARI ,,FANTOMĂ", O FALSĂ PERSOANĂ JURIDICĂ, TOTAL INEXISTENTĂ ȘI TOTAL NE-IDENTIFICABILĂ ?
gi-jane2, moderator
In primul rand consultati un avocat care sa vada despre ce este vb.

Si nu te poate executa silit asa, doar ca vrea asta, trebuie sa dovedeasca datoria, ca a trecut termenul de rambursare...
Asta daca nu sunt acte false, daca spuneti ca asociatia nu exista d.p.d.v. legal.