avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mandat administratori expirat societate pe actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mandat administratori expirat societate pe actiuni

Societate pe actiuni condusa de consiliu de administratie formata din 3 membri. Au expirat mandatele la toti cei 3 membrii. Am urmatoarea intrebare:
Se poate lichida societatea din oficiu? Oricum se doreste acest lucru, pentru ca societatea nu mai are activitate. Daca imi dau demisia din functia de contabil cui ii trimit cererea si cine o aproba?

Alte discuții în legătură

Recuperare indemnizatie consiliu de administratie fany62 fany62 Sunt membru consiliu de administratie la un SA din 2007 (luna mai) si nu am primit indemnizatia decit pentru 2 luni . In plus fata de acestea nu a fost ... (vezi toată discuția)
Aplicarea oug 109/2011 ancabanciu ancabanciu Buna ziua. La o societate comerciala in subordinea consiliului local, care este condusa de un consiliu de administratie format din 4 membrii si un presedinte ... (vezi toată discuția)
Aplicarea oug 109/2011 ancabanciu ancabanciu Buna ziua. La o societate comerciala in subordinea consiliului local, care este condusa de un consiliu de administratie format din 4 membrii si un presedinte ... (vezi toată discuția)