Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, Mi s-a suspendat permisul și am primit ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, Mi s-a suspendat permisul și am primit dovada pentru ...

Bună seara,
Mi s-a suspendat permisul și am primit dovada pentru 15 zile. Am contestat în instanță și mi s-a acceptat contestația la 2 săptămâni după ce a expirat dovada, deci am stat 2 săptămâni fără permis.
Instanța nu mi-a dat dreptate și trebuie să predau permisul.
Pentru câte zile îl voi avea suspendat? Diferența de 15 zile?
Sau încă 30 de zile de acum încolo?
Veti avea dreptul de conducere suspendat exact cit scrie in PV de contraventie. Daca nu indepliniti procedura de predare a permisului, cum e precizat la art. 118 din OUG 195/2002, veti mai avea un supliment de 30 de zile.
Deci, îl predau doar 2 săptămâni sau 30 de zile, fără să se scadă cât a fost reținut până acum?

latka a scris:

Veti avea dreptul de conducere suspendat exact cit scrie in PV de contraventie. Daca nu indepliniti procedura de predare a permisului, cum e precizat la art. 118 din OUG 195/2002, veti mai avea un supliment de 30 de zile.

Exact cit scrie in PV de contraventie ca va fi suspendat. Daca scrie 30 de zile, atit va fi suspendat.