Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Confidentialitatea documentelor la traduceri
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Confidentialitatea documentelor la traduceri

Buna ziua,
Cum ne asiguram de confidentialitatea documentelor cand apelam la traducatori autorizati?
Am nevoie sa traduc niste acte de la ANAF si vreau sa ma asigur ca informatiile mele nu ajung la te miri cine.
Cum se procedeaza? Se poate cere biroului de traduceri o clauza de confidentialitate?
Dar daca am nevoie de actele respective in Spania, este cazul sa caut acolo un traducator din limba romana?
Multumesc!
Ivico, utilizator
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Documentele traduse in Romania se pot autoriza sa fie valabile in tara, in limba careia se face traducerea.
Multumesc!