avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua ! In curând se vor termina cele 29 de zile ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua ! In curând se vor termina cele 29 de zile de arest ...

Buna ziua ! In curând se vor termina cele 29 de zile de arest preventiv pt iubitul meu .As dori sa știu dacă va fi judecat sau dacă voi fi chemată și eu deoarece sunt trecută ca inculpata
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:12, 3 Noiembrie 2022
Nu se judeca chiar acum.
Este posibil sa mai fiți chemata la audiere.

Scris din București 2022
Sa înțeleg ca i se vor prelungi cele 29 de Zile... eu speram sa scape :(

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu se judeca chiar acum.
Este posibil sa mai fiți chemata la audiere.

Scris din București 2022

Mulți nu înțeleg ca se poate evita arestarea preventiva.
După arestare este mult mai greu sa fie pus liber clientul avocatului.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Miercuri, 2 Noiembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

El este in arest preventiv pt înșelăciune în mod continuat cu prejudiciu de 75.000 euro din păcate eu fiind sub control judiciar nu am voie sa ma interesez de el absolut deloc nu știu ce avocat are ce urmează ... sunt praf :(
Exista posibilitatea unui arest la domiciliu sau un control judiciar dacă avea avocat angajat încă de la prima declarație.
Trebuie avocat foarte talentat pentru ca inculpatul sa nu fie arestat preventiv.
Deși sunt foarte mulți avocati foarte putini se pricep la arestul preventiv.
Mulți își angajează avocat ca sa nu zică ca nu au avocat ceea ce nu prea ajuta în concret.
Acum este greu sa fie pus liber sau pe control judiciar deoarece ar însemna că judecatorul sa contrazică un alt judecator ceea ce nu prea se practică.
Insa, in viitor ar avea șanse.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Miercuri, 2 Noiembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Bună seara, prietenul meu a fost arestat pentru santaj și amenințare. ... Teo1991 Teo1991 Bună seara, prietenul meu a fost arestat pentru santaj și amenințare. În timpul arestului preventiv au mai adăugat la dosar încă o acuzație de ... (vezi toată discuția)
Buna dimineata, ma intereseaza sa aflu, daca ma poate ajuta cineva ... carmen.andreea carmen.andreea Buna dimineata, ma intereseaza sa aflu, daca ma poate ajuta cineva va rog care este diferenta dintre Control judiciar si Arest domiciliar (cu bratara ... (vezi toată discuția)
Omor din culpa-va rog urgent aldearocsana aldearocsana fratele meu este retinut momentan 29 zile pt omor din culpa in urma unui accident rutier soldat cu o victima.problema este ca avea o alcolemie de 1,2 in acel ... (vezi toată discuția)