Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... doua cim la angajatori diferiti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

doua cim la angajatori diferiti

buna ziua,
o persoana are cim de 8 ore/zi la un angajator si doreste sa lucreze la un alt angajator din domeniul industriei alimentare cu 2 ore/zi.
daca salariul aferent celor 2 ore/zi este de 750 lei pe luna ( 1/4 din salariu minim din ind. alimentara ) va beneficia de reducerile de impozite aferente salariilor din ind. alimentara?
va multumesc!
cristinast, utilizator
veniturile brute lunare din salarii şi asimilate salariilor, realizate de persoanele fizice pentru care se aplică scutirea, sunt calculate la un salariu brut de încadrare pentru 8 ore de muncă/zi de minimum 3.000 lei lunar.
va multumesc!