Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La art. 9 lit. h din HG 1198/2022 cum se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La art. 9 lit. h din HG 1198/2022 cum se interpretează limita ...

La art. 9 lit. h din HG 1198/2022 cum se interpretează limita de 70 km ? Distanta este adunata de la domiciliu la locul de muncă plus de la locul de muncă la domiciliu.
In opinia mea , este cumulata .. adica dus-intors in limita a 70 km.
Cornel Vasile, Consilier juridic
De unde aflu sigur cum se interpretează, dacă nu va supărați!
Multumesc.

Cornel Vasile a scris:

In opinia mea , este cumulata .. adica dus-intors in limita a 70 km.

Forului superior de care aparțineți
Multumesc mult. Vroiam o explicație juridica.

Cornel Vasile a scris:

Forului superior de care aparțineți

Explicație nu găsiți decat la cei care aplica legea, iar daca considerați ca sunteti nedreptățit, atunci va puteti adresa instantei de judecata.