Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare , se ia ...

Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare , se ia in calcul la calcularea vechimii in studii superioare pentru un economist ?
Deși noua clasificare COR – ISCO 08 nu mai face referire la nivelul de studii necesar, acesta se ia în considerare prin corelarea cu cel stabilit pentru ocupațiile prevăzute în clasificarea anterioară COR ISCO 88
[ link extern ] /

I s-a cerut la ocuparea postului studii economice superioare?
Eu am studii superioare economice , vreau sa fiu incadrata pe studii superioare pentru vechime in studii superioare . Acest cod Cor se ia in calcul la studii superioare sau nu ? In fisa postului se poate specifica ca necesita studii superioare, iar activitatile intreprinse contin si atributii de contabilitate.

Cornel Vasile a scris:

Deși noua clasificare COR – ISCO 08 nu mai face referire la nivelul de studii necesar, acesta se ia în considerare prin corelarea cu cel stabilit pentru ocupațiile prevăzute în clasificarea anterioară COR ISCO 88
[ link extern ] /

I s-a cerut la ocuparea postului studii economice superioare?

Mihaela Ina T, utilizator
În fisa postului scrie studii superioare?