avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare , se ia ...

Buna ziua ! Codul Cor 143903 este cu studii superioare , se ia in calcul la calcularea vechimii in studii superioare pentru un economist ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:16, 8 Noiembrie 2022
Deși noua clasificare COR – ISCO 08 nu mai face referire la nivelul de studii necesar, acesta se ia în considerare prin corelarea cu cel stabilit pentru ocupațiile prevăzute în clasificarea anterioară COR ISCO 88
[ link extern ] /

I s-a cerut la ocuparea postului studii economice superioare?
Eu am studii superioare economice , vreau sa fiu incadrata pe studii superioare pentru vechime in studii superioare . Acest cod Cor se ia in calcul la studii superioare sau nu ? In fisa postului se poate specifica ca necesita studii superioare, iar activitatile intreprinse contin si atributii de contabilitate.

Cornel Vasile a scris:

Deși noua clasificare COR – ISCO 08 nu mai face referire la nivelul de studii necesar, acesta se ia în considerare prin corelarea cu cel stabilit pentru ocupațiile prevăzute în clasificarea anterioară COR ISCO 88
[ link extern ] /

I s-a cerut la ocuparea postului studii economice superioare?

Ultima modificare: Marți, 8 Noiembrie 2022
Mihaela Ina T, utilizator
În fisa postului scrie studii superioare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transformarea postului cu studii medii in studii superiare corbi corbi Lucrez la intr-o companie de stat de 8 ani, fiind incadrat in functia de tehnoredactor pr.I. Acum 4 ani am absolvit Facultatea de Marketing si Afaceri ... (vezi toată discuția)
Ce cor sa aleg? mihaelatanya mihaelatanya Buna ziua. Un raspuns va rog. Sunt licentiata in contabilitate si m-am angajat la o firma ca si secretar contabil dar ma voi ocupa si de personal si de ... (vezi toată discuția)