Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Colectarea datelor personale ale persoanelor care ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Colectarea datelor personale ale persoanelor care intră în firmă

Buna,pun spre dezbatere o speta,care ar fi cam asa;un agent de securitate la o firma multinationala care are ca obiectiv accesul pe teritoriul firmei si pe unde intra masini cu materie prima,curieri,etc...iar el trebuie sa inregistreze in registrul de poarta nr. auto,numele soferului si seria si nr cartii de identitate respectivului sofer este ok? nu contravin cu anumite legi privind GDPR? Multumesc pt viitoare raspunsuri!
Este ok. Conteaza cum se stocheaza si cum se utilizeaza acele informatii.