avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1043 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot obliga vânzătorul sa remedieze viciul ascuns al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot obliga vânzătorul sa remedieze viciul ascuns al unui imobil cu o firma angajata de mine, sau sunt obligat sa l las pe el sa execute lucrarea?

Pot obliga vânzătorul sa remedieze viciul ascuns al unui imobil?

Alte discuții în legătură

Vicii ascunse imobil. cum pot obliga fostul proprietar să le remedieze? Ani cosma Ani cosma Buna seara! Am cumparat in martie o casa. Proprietarul s-a angajat ca pana la 23 aprilie imi preda casa imprejmuita, racordata la utilitati si fara vicii ... (vezi toată discuția)
Revocare contarct vanzare cumparare marva marva In data de 27.07.2012 am cumparat o locuinta la tara. La momentul achizitionarii nu am stiut ca este o zona rau famata a localitatii. La nici o luna, deja nu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! dupa incheierea contractului de vanzare cumparare ... absalom34 absalom34 Buna ziua! Dupa incheierea contractului de vanzare cumparare a unui apartament (cu achitarea sumei) am constatat existenta unei tevi de apa sparte. Intra in ... (vezi toată discuția)