avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt profesor în învățământul primar. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt profesor în învățământul primar. As vrea ...

Buna ziua!
Sunt profesor în învățământul primar. As vrea sa știu vum se face incadrarea pentru salarii. Se tine cont de vechimea în învățământ sau de anii de munca ca si calificat? Anii de creștere copil se adaugă la vechimea în învățământ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:38, 16 Noiembrie 2022
Se tine cont de toată vechimea în munca la acordarea gradații de vechime.

Anii de creștere copil nu se adaugă la vechimea în învățământ.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Noiembrie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu de incadrare in invatamant im_swenky im_swenky Am o vechime in campul muncii de 35 de ani, iar in invatamant de 20 de ani. In prezent sunt profesor si as dori sa stiu care este modul de calculare a ... (vezi toată discuția)
Modificarea drepturilor salariale la intoarcerea din concediu de creștere a copilului EmiliaLucaci44 EmiliaLucaci44 Bună ziua! Ma numesc Emilia Lucaci și sunt profesor în învățământul preșcolar. Vă rog să mă ajutați să lămuresc următoarea situație: In ... (vezi toată discuția)
Cim pentru profesori marianaconstantin marianaconstantin Cum se interpreteaza si cate ore pe saptamana se trec in CIM pentru profesori? Cele doua legi pentru educatie LEGEA nr.1_05.01.2011_Legea educatiei. si LEGEA ... (vezi toată discuția)