Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt profesor în învățământul primar. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt profesor în învățământul primar. As vrea ...

Buna ziua!
Sunt profesor în învățământul primar. As vrea sa știu vum se face incadrarea pentru salarii. Se tine cont de vechimea în învățământ sau de anii de munca ca si calificat? Anii de creștere copil se adaugă la vechimea în învățământ?
Se tine cont de toată vechimea în munca la acordarea gradații de vechime.

Anii de creștere copil nu se adaugă la vechimea în învățământ.
Cornel Vasile, Consilier juridic