Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conventia de 2250 lei se calculeaza si pe zilele de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conventia de 2250 lei se calculeaza si pe zilele de concediu medical ?

Buna ziua. Cuantumul conventiei de 2250 lei pt un angajat peste 45 ani, cu handicap, se socoteste doar pe zilele lucrate efectiv, sau si pe concediul medical al persoanei ? Va multumesc !
Cei care angajează șomeri de peste 45 de ani pot beneficia de o subvenție în valoare de 2.250 de lei lunar, pe o perioadă de 12 luni, cu condiția menținerii raporturilor de muncă, timp de cel puțin 18 luni.

In opinia mea, da se ia in calcul si zilele de concediu medical.
Va multumesc !