avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde pot plati 250 lei Reclamantei unui dosar civil cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde pot plati 250 lei Reclamantei unui dosar civil cu titlul ...

Unde pot plati 250 lei Reclamantei unui dosar civil cu titlul de cheltuieli de judecată constând în onorariu de expert. Conform art. 35 alin. 5 din Legea nr.7/1996 republicată, privind cadastrul şi publicitatea imobiliară hotarare judecatoreasca. multumesc
Cel mai recent răspuns: SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business 12:50, 23 Noiembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in contul bancar al reclamantei daca il cunoasteti ori prin mandat postal pe adresa de domiciliu al acesteia. Mai exista posibilitatea ofertei de plata prin executor judecatoresc in caz exceptional daca refuza primirea banilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. sint mostenitor ce trebuie sa platesc si unde. multumesc ... MYLYMYLY MYLYMYLY Buna ziua. sint mostenitor ce trebuie sa platesc si unde. multumesc ------Obligă reclamanta să plătească fiecăruia dintre ... (vezi toată discuția)
Mă aștept la o executare silita, deoarece creditorul refuza primirea banilor trimiși de mine( debitor) prin mandat poștal, conform sentinței judecătorești. AlexandruDumitruSandu AlexandruDumitruSandu Am pierdut un proces,am rugat o ruda din Romania sa plătească suma datorată conform sentinței judecătorești ,dar cel ce a câștigat , a refuzat primirea ... (vezi toată discuția)
Termen pentru plata cheltuieli de judecata nesica nesica Prin hotarare judecatoreasca am fost obligat la cheltuieli de judecata.In hotarare nu se specifica termenul in care trebuie platite si nici modul de ... (vezi toată discuția)