Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... În cazul săvârșirii infracțiuni de lovire si alte ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

În cazul săvârșirii infracțiuni de lovire si alte violențe, ...

În cazul săvârșirii infracțiuni de lovire si alte violențe, organele de poliție pot aplica amendă sau amenda aplicată este cea de instanța de judecată?
Mulțumesc.
Buna ziua, instanta de judecata aplica amenda.