Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Valabilitate contract comercial dacă societate a fost ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Valabilitate contract comercial dacă societate a fost radiată?

În condiția în care, o societate comercială pe acțiuni, a fost radiată din Registrul comerțului, mai este legală activitatea dintr-un contract semnat de această S.A.?
george-neagu, moderator
Se considera ca acea persoana nu mai exista. Ar fi trebuit in procedura de lichidare, anterior radierii lichidatorul sa lamureasca toate aspectele legate de relatiile comerciale ale societatii. Raspunsul este nu.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business