Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vizita intima penitenciar. Este permis ca o persoana ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vizita intima penitenciar. Este permis ca o persoana vizitatoare a unei persoane private ...

Este permis ca o persoana vizitatoare a unei persoane private de libertate sa fie dezbrăcată pana la piele cu ocazia efectuării vizitei intime in penitenciar? Din cate stiu, controlul corporal se poate face pana la chilot si sutien. Dacă ma puteți ajuta și cu un articol din lege care reglementează acest lucru. Mulțumesc
Mihaela oa, utilizator
Așa e procedura te dezbracă de tot
Unde pot sa vad eu aceasta procedura?
Buna Mihaela ai aflat ceva in legătură cu controlul?am pățit si eu același lucru ,m-a dezbracat complet ceea ce mi se pare si mie putin absurd.
Anumite obiecte (de ex. mobil sau cutit) pot fi ascunse in propriul corp. De aceea se face controlul.