Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Daca vrem sa demolam o anexa, fara acte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Daca vrem sa demolam o anexa, fara acte (anexa nu figureaza ...

Buna ziua
Daca vrem sa demolam o anexa, fara acte (anexa nu figureaza pe cartea funciara) este in stare avansata de degradare, avem nevoie de autorizatie? Daca da aveti idee cam cat costa?
Daca vrem sa transportam lemnul provenit din demolare in alta localitate ne trebuie vreo hartie unde scrie de unde provine materialul lemnos?
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Constructia este notata la autoritatea fiscala,achitati anual obligatii fiscale aferente constructiei ?
Legal,pentru a nu intampina probleme ulterior dezafectarii,este necesar sa obtineti autorizatie de demolare
Raspunsul referotr la transport masa lemnoasa este conditionat de masa lemnoasa rezultata din dezafectare si distanta intre locatii