avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura tatălui din Israel
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura tatălui din Israel

Bună ziua!

Se poate face procura pentru ieșirea copilului din țară dacă tatăl este în Israel și noi în România?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 18:54, 4 Decembrie 2022
E o declaratie acord si va trebui sa mearga sa o dea la ambasada/ consulat.
Este vorba despre o declaratie daca copilul are pasaport. Daca n are, trebuie procura pentru pasaport si declaratie pentru iesirea din tara a copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ! vreau sa ii fac copilului de 12 ani pașaport... sunt ... NicoVanea NicoVanea Buna ! Vreau sa ii fac copilului de 12 ani pașaport... Sunt divorțată, custodie comuna,însă tatăl copilului este la 400 km de noi și nu vrea sa vina in ... (vezi toată discuția)
Pasaport pt copil creatza_ani2008 creatza_ani2008 pt a face pasaport unui copil de 5 luni am nevoie de hotarare judecatoreasca ramasa definitiva prin care minorul a fost incredintat unuia dintre parinti, in ... (vezi toată discuția)
Pasaport pentru minor gabriela141223 gabriela141223 buna ,am o problema .am vrut sa fac pasaport baiatului meu minor si nu au vrut sa-i faca zicand ca e nevoie de acordul tatalui ptr pasaport. nu am fost ... (vezi toată discuția)