Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura tatălui din Israel
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura tatălui din Israel

Bună ziua!

Se poate face procura pentru ieșirea copilului din țară dacă tatăl este în Israel și noi în România?
E o declaratie acord si va trebui sa mearga sa o dea la ambasada/ consulat.
Este vorba despre o declaratie daca copilul are pasaport. Daca n are, trebuie procura pentru pasaport si declaratie pentru iesirea din tara a copilului.