Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru gratuit & expertiza cadastrala Bună ziua, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru gratuit & expertiza cadastrala Bună ziua, mă aflu ...

Cadastru gratuit & expertiza cadastrala
Bună ziua, mă aflu în proces de partaj judiciar pt o moștenire din partea tatălui meu, decedat. În timpul procesului sa făcut o expertiza cadastrala pt rectificarea titlului de proprietate în vederea împărțirii și celorlalți moștenitori, acum comuna respectivă a întrat în programul de cadastrare gratuită a guvernului și nu știu ce trebuie să fac să depun actele (ce e necesar),la primărie pt cadastrare gratuită sau să aștept terminarea procesului de partaj judiciar, iar expertiza cadastrala făcuta ține loc de Cadastru (expertiza cadastrala este același lucru cu cadastru făcut de primărie gratuit).
sorin33, utilizator
Este de preferat sa va inscrieti in programul de cadastrare gratuita asigurata de UAT
Puteti depune documentele necesare la primarie pentru efectuare cadastru zonal, altfel se va bloca actiunea de cadastrare gratuita a intregii zone. In mod normal, cele doua documente trebuie sa coincida.