Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetare disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetare disciplinara

Buna dimineata, In cazul in care conducatorul unitatii sesizeaza comisia de discipina cu privire la fapta unui angajat vizavi de el, la finalizarea cercetarii cui se inainteaza raportul cercetarii, avand in vedere ca parte a conflictului este chiar conducatorul unitatii? In acest caz, conducatorul unitatii nu se afla in conflict de interese? Cui ar trebui inaintat raportul? Potivit unui membru al comisiei de disciplina, raportul final ar trebui inaintat si catre Consiliul de administratie, dar cred ca excede atributiilor consiliului... Multumesc.
Cred ca Consiliului de Adminuistratie , daca parte a conflictului este chiar conducatorul unitatii