Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! As dori sa stiu daca exista in legislatia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! As dori sa stiu daca exista in legislatia muncii ...

Buna ziua !
As dori sa stiu daca exista in legislatia muncii vreo prevedere care sa impuna obligativitatea acordarii repausului saptamanal dupa o perioada de concediu de odihna in care deja au fost incluse si zilele nelucratoare corespunzatoare considerand ca insasi concediul de odihna este o perioada de repaus. Mentionez ca programul de lucru in aceasta situatie este de tipul 12/24/12/72. Va multumesc anticipat pentru atentia acordata.
Nu exista asa ceva in legislatie, zilele nelucratoare nu intra in calculul zilelor de CO.