Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Va rog frumos daca puteti sa-mi dati o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Va rog frumos daca puteti sa-mi dati o clarificare. ...

Buna ziua! Va rog frumos daca puteti sa-mi dati o clarificare. Daca un salariat solicita concediu paternal insotit si de certificat de puericultura, conf. Noilor reglementari, acesta trebuie suspendat conf.art51, lit. C Din Codul Muncii, in revisal, cu toaate ca acesta se plateste din fondul de salarii?? Cum va apare in pontaj? Multumesc frumos!!!
În pontaj se va trece concediu paternal.