Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Compensatii acordate in baza de HG cu aplicare in per ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Compensatii acordate in baza de HG cu aplicare in per 1990-1991 ...

Compensatii acordate in baza de HG cu aplicare in per 1990-1991

Va rog sa-mi spuneti daca compensatiile conform HG nr.1163/01.11.1990, HG nr.52/18.01.1991 si HG nr.219/27.03.1991
acordate in perioada nov 1990 - mai 1991 se iau in calcul la drepturile de pensie.

Va multumesc.
Daca adeverintele depuse la dosarul de pensie contin aceste indexari incluse in venituri, se au in vedere la calculul punctajului aferent pensiei.
Stimate Domn,
Va multumesc foarte mult pt raspuns. Problema este ca adeverinta eliberata de o arhiva privata se refera la veniturile brute realizate in perioada 1982 - 1993....si corect ar fi fost sa se refere la veniturile pt per 1982-1991!!! Avocatul mi a spus ca in ac situatie nu poate fi folosita.
Cu multumiri,
Sa nu ia in considerare perioada 1992-1993.