avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... In Cluj-Napoca există posibilitatea de a cumpăra un ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

In Cluj-Napoca există posibilitatea de a cumpăra un bilet în ...

In Cluj-Napoca există posibilitatea de a cumpăra un bilet în mijlocul de transport local urban cu cardul (plata prin POS), dar mai nou POS- îl nu mai eliberează chitanța, deci nu pot face dovada că am plătit biletul-calatoria.
Va rog să îmi spuneți dacă pot face reclamație la RATUC și la ANPC și care este baza legală. Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Am luat amenda in autobuz pe motiv ca mi-a expirat calatoria??? MihaelaSo MihaelaSo Buna ziua, am luat amenda in autobuz pe motiv ca cica mi-a expirat calatoria cu 7 minute si ca trebuia sa compostez inca o calatorie. Eu nu am stiut acest ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de contraventie nesemnat fara martori si abuziv Cerghizan Cerghizan Buna ziua, Am si eu o intrebare pentru a stii daca este corect sau nu.... Azi dimineata am venit in Cluj mi-am achizitionat bilet pentru autobuz apoi am ... (vezi toată discuția)
Decontare navetă profesori Prof. David Prof. David Bună seara! Sunt cadru didactic și fac naveta cu un mijloc de transport în comun. În lunile incomplete, ex. februarie 2021, 1-5 vacanță, 8-28 ... (vezi toată discuția)