Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale angajat-administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

angajat-administrator

Daca sunt administrator al firmei mele, srl, pot fi si salariat al aceleeasi firme? cum imi pot lua venitul ? din profit?
da, puteti fi salariat

salariul il luati din venituri
~ Conținut șters la cerere ~
daca esti asociat unic, angajeaza pe cineva cu 2 ore-salariu minim, care sa te poata angaja apoi pe tine ;)
Buna ziua,
as dori parerea juristilor referitor la Legea 656/2002, art.8, alin.k - obligatia de a desemna o persoana din cadrul firmei si de a transmite raport catre ONPCSB ii revine tuturor agentilor economici, indiferent de obiectul de activitate?
Multumesc pentru raspunsuri.
pentru bea_foris - obligatia se refera la toate perosnele juridice si fizice, insa pentru fapte savarsite in afara sistemului finaciar bancar, adica pentru acelea a caror finalitate nu se deruleaza in sistemul financiar bancar.