Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru 60 de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru 60 de zile pe ...

Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru 60 de zile pe fondul neacordarii de prioritate la o trecere de pietoni, desi eu cand am trecut nu-mi amintesc sa fi vazut vreun pieton si sa nu-i fi acordat prioritate de a traversa. Echipajul de politie a venit la ceva timp dupa mine, m-a oprit si mi-a relatat ca era un pieton in partea stanga pe care eu nu l-am vazut! In partea stanga este un scuar si cel mai probabil daca a fost un pieton acela a traversat dupa ce eu clar eram deja pe trecere cu mult. Ma simt nedreptatita si as vrea sa contest suspendarea doar ca nu stiu cum ar trebui sa arate contestatia, ce sa scriu in ea si cum s-o formulez. Daca ar putea cineva sa ma ajute cu un model, v-as fi tare recunoscatoare!!
~ Conținut șters la cerere ~