avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a lignitului ...

Bună seara,
Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a lignitului ca lăcătuș mecanic întreținere , ca electrician întreținere, apoi electromecanic,pot beneficia de Legea 351/2022?
Cel mai recent răspuns: Cosarca , utilizator 15:15, 18 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti beneficia de prevederile acestei legi .
Mulțumesc!
O zi bună!
Bună ziua,
Referitor la Legea 351/2022
Am fost la casa de pensii și mi-au spus ca Minele de cărbune nu se încadrează la această lege.
Se încadrează doar minele de minereuri,dar nu se specifica ce fel de minereu..
Credeți că este corect.
Ma întreb???Din ce categorie face parte acest cărbune care este extras tot din pământ??
Sau aceste legi se dau doar ptr.
PERSOANE anume??
Va rog sa ma lămuriți dacă cei de la casa de pensii au analizat corect ?
Mulțumesc!
O zi bună!

Cornel Vasile a scris:

Puteti beneficia de prevederile acestei legi .

Întrebați la Ministerul Muncii.
Mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 18 Ianuarie 2023
Cosarca, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am lucrat ca inginer electromecanic la mina altan tepe, minereu ... Totoro Totoro Am lucrat ca inginer electromecanic la mina Altan Tepe, minereu neferos, cupru si pirita. Activitatea se regaseste incadrata la conditii speciale (legea ... (vezi toată discuția)
Legea 351/2022. buna ziua! am văzut că intră în vigoare de ... mierloiuionela mierloiuionela LEGEA 351/2022. Buna ziua! Am văzut că intră în vigoare de la 1Ianuarie 2023.Ma puteți lămuri și pe mine va rog:Eu lucrez că electrician întreținere ... (vezi toată discuția)
Legea 351/2022. buna ziua!as dori sa stiu daca am lucrat la intreprindere ... ibyli ibyli LEGEA 351/2022. Buna ziua!As dori sa stiu daca am lucrat la Intreprindere minera ,ca electrician si apoi ca si masinist ,pot beneficia din legea 351 litera k, ... (vezi toată discuția)