Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a lignitului ...

Bună seara,
Dacă am lucrat la Exploatarea Miniera a lignitului ca lăcătuș mecanic întreținere , ca electrician întreținere, apoi electromecanic,pot beneficia de Legea 351/2022?
Puteti beneficia de prevederile acestei legi .
Mulțumesc!
O zi bună!
Bună ziua,
Referitor la Legea 351/2022
Am fost la casa de pensii și mi-au spus ca Minele de cărbune nu se încadrează la această lege.
Se încadrează doar minele de minereuri,dar nu se specifica ce fel de minereu..
Credeți că este corect.
Ma întreb???Din ce categorie face parte acest cărbune care este extras tot din pământ??
Sau aceste legi se dau doar ptr.
PERSOANE anume??
Va rog sa ma lămuriți dacă cei de la casa de pensii au analizat corect ?
Mulțumesc!
O zi bună!

Cornel Vasile a scris:

Puteti beneficia de prevederile acestei legi .

Întrebați la Ministerul Muncii.
Mulțumesc!
Cosarca, utilizator