Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! As dori sa ma lămurească cineva cu o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! As dori sa ma lămurească cineva cu o întrebare. ...

Bună ziua! As dori sa ma lămurească cineva cu o întrebare.
Exista o ordonanță președențiala cu program de vizitare minor care este definitiva și exista și pronunțarea divorțului cu alt programul de vizitare minor care este executorie pentru ca s-a facut apel. Care program este valabil?
Depinde ce scrie in dispozitivul ordonantei. De regula se da pana la solutionarea divortului in fond. Dupa ce se solutioneaza in fond - in urma administrarii unui probatoriu mai complex - se va aplica, pana la solutionarea apelului, sentinta de la fond care este executorie, asa cum ati mentionat si dvs.