Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Concediu paternal - cele 15 zile trebuie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Concediu paternal - cele 15 zile trebuie transmise in ...

Bună ziua!
Concediu paternal cele 15 zile,trebuie trimis in Revisal?
Trebuie suspendat C.i.m?
Multumesc
Este un concediu paternal platit, nu se suspenda , si sunt 10 zile lucratoare
Buna seara
Concediul paternal suspenda contractul de munca deci se va transmite in revisal.
E obligatoriu concediu paternal,daca salariatul nu cere?
Multumesc frumos!
Nu este obligatioriu daca nu doreste sa-l ia.
Firma nu primeste amenda daca salariatul nu cere dreptul la concediu paternal?
Cum procedez daca vine un control?
Poate sa plateasca firma cele 15 zile fără sa cerem înapoi indemnizatia și fără sa trimitem la Revisal?
Multumesc!