Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANULARE contract de vanzare cumparare cu clauza de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANULARE contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere ...

Cum pot anula un contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere intre parintii mei (intre timp tatal a decedat iar mama internata la un camin de batrani , avand boala alzheimer ,diferenta lunara la indemnizatie fiind suportata de catre mine fratele mai mare),
as dori rezilierea contractului de vanzare cumparare cu clauza de intretinere( medicamentatie, cumparare retete, bani, ingrijire - cele mentionate in contract) pentru neindeplinirea acelor clauze incluse in contract .
casa de locuit va intra in proprietatea fratelui dupa ce ultimul dintre parinti nu va mai fi.
multumesc
În instanță.
Iar mama va trebui sa restituie prețul încasat.
raluk0207, utilizator