Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie ansamblu rezidential cu privare lumina ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie ansamblu rezidential cu privare lumina naturala cladiri vecine

Buna ziua si La multi ani!
In urma cu 2 ani a fost construit un ansamblu rezidential din 3 corpuri, unul dintre ele pozitionat chiar in fata apartamentului meu, cu nivel de inaltime mai mare cu 3 etaje decat blocul in care locuiesc. Astfel sunt privata aproape in întregime de lumina naturală.
Manuela Rășină, administrator
Sunt privata aproape integral de lumina naturala de constructia respectiva, motiv pentru care sunt nevoita sa platesc dublu factura pentru incalzire,nu mai mentionez disconfortul de a nu avea lumina naturala. Mentionez ca este vorba de zona Unirii Tineretului Bucuresti, si ca exista o distanta de 4-5m intre blocul respectiv si limita proprietatii cu blocul meu. Se poate face vreun demers pentru plata daunelor respective? Multumesc frumos