Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Dupa moartea socrului meu (1996) nu s-a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Dupa moartea socrului meu (1996) nu s-a facut succesiune ...

Buna seara! Dupa moartea socrului meu (1996) nu s-a facut succesiune iar in 2021 a murit si fiul lui care nu isi intemeiase o familie. Proprietatea (49 ari pe care se afla o casa si dependinte) a ramas la soacra mea care e intr-o stare de sanatate precara. Fiica lor ,care e sotia mea ar vrea sa stie daca ar trebui sa faca ceva acum cat timp mama sa mai este inca in viata pentru a intra in posesia acestei proprietati pentru cazul in care soacra mea ar deceda. Mentionez ca nu mai exista alti mostenitori de drept.
Pai dacă nu a făcut timp de 27 de ani, pentru ce sa se mai grăbească acum?
Sa aștepte trecerea în neființă a mamei și apoi va dezbate toate cele 3 succesiuni (ale părinților și a fratelui).
Sa inteleg ca trebuie sa mergem la notar si sa dezbatem succesiunea?
Da. Succesiunile.
raluk0207, utilizator