avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubitul meu are o interdictie pentru Elvetia si a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubitul meu are o interdictie pentru Elvetia si a incercat sa ...

Iubitul meu are o interdictie pentru Elvetia si a incercat sa intre dar a fost retinut la vama stie cineva ce se poate intampla? Mentionez ca a fost arestat pentru furt la care a facut 3 luni si ia dat drumul cu acordul de a parasi tara si a avea 7 ani interdictie ceea ce el nu a respectat
Cel mai recent răspuns: Larisalarisa17 , utilizator 17:21, 17 Aprilie 2023
Nu a respectat acordul. Deci, va face inchisoare pentru restul perioadei neexecutate.
Buna! Am și eu o problema similară. Este
Pt prima oară când a mers in țara aceea si a fost Arestat pt furt,dar avocata nu spune pt cât timp. Spune doar ca este ancheta. Te-au anunțat,când i-a fost date cele 3 luni?

Dragosbariz@yahoo.com a scris:

Iubitul meu are o interdictie pentru Elvetia si a incercat sa intre dar a fost retinut la vama stie cineva ce se poate intampla? Mentionez ca a fost arestat pentru furt la care a facut 3 luni si ia dat drumul cu acordul de a parasi tara si a avea 7 ani interdictie ceea ce el nu a respectat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalcare interdictie in elvetia marinapopescu4443 marinapopescu4443 Buna seara! Va rog frumos sa ma ajutati cu informatii in legatura cu incalcarea unei interdictii de intrare in Elvetia. Am un prieten care este plecat in ... (vezi toată discuția)
Furt - elvetia Mihai_alexandru Mihai_alexandru Am un amic de la care fac cumparaturi in materie de produse vestimentare, este roman de origine si isi desfasoara activitatea prin Europa,Recent l au prins l a ... (vezi toată discuția)
Arestat în elvetia Olteanumihaiionut Olteanumihaiionut Am un prieten care la arestat in elvetia pentru furt ,are o saptamana de cand nu da un semn,mentionez ca a mai avut o amenda penala de platit 580 chf si 3 ani ... (vezi toată discuția)