Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Buna ziua, As dori un sfat pentru următoarea speță: ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Buna ziua, As dori un sfat pentru următoarea speță: eu și ...

Buna ziua,
As dori un sfat pentru următoarea speță:
eu și fiica mea suntem coproprietari pe un imobil, am fost sa îmi plătesc taxele la primăria localității și am descoperit că fiica mea are amenzi de circulație in valoare de 1600 lei. Cei de la primărie nu au dorit să îmi încaseze banii pentru impozit până nu se achita amenzile fiicei mele....Eu nu îmi permit și nici nu vreau să-i platesc amenzile (consider că trebuie sa suporte consecințele faptelor sale). Exista vreo posibilitate sa pot plati sau se poate face ROL separat pe numele fiecăreia?
Va mulțumesc anticipat.
În mod normal se poate face rol fiscal separat pt cota dvs parte din proprietate.Întrebați la taxe și impozite locale..