Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.Avem salariati care la data de 01.01.2023 au ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.Avem salariati care la data de 01.01.2023 au salariul ...

Buna ziua.Avem salariati care la data de 01.01.2023 au salariul de 2560.Am voie sa-l majorez la 3000(2800+200 }?Nu am inteles din OUG 168/2022 art XXXVII art a) daca sunt indeplinite urm conditii :a) nivelul salariului de baza brut stabilit prin CIM este egal cu nivelul sal minim brut garantat in plata ....in vigoare in luna careia ii sunt aferente veniturile.
Multumesvc
Salariul minim este de 3000 lei .. porin urmare, se majoreaza .